Další divadelní představení 1. JDS v březnu

Premiéra 1. Jarkovské divadelní společnosti zcela zaplnila v předvečer Štědrého dne sokolovnu a přispěla k předvánoční pohodě obyvatel Proskovic i blízkého okolí. Stejně tak další dvě představení v lednu 2018.
Tentokrát šlo o komedii "Pan Kobkán vdává dceru", kterou na motivy povídek Jaroslava Haška napsal E. F. Burian a soubor 1JDS ji dále upravil. V titulních rolích jsme viděli Roberta Kolka a Kristýnu Kratochvílovou, kteří jsou divákům dobře známí i z loňska či mnoha předchozích sezón. Tentokrát hraje Robert sobě blízkou roli exponovaného podnikatele, kterému dělá starosti nezdárná dcera volných mravů v podání Kristýny.  V dalších rolích se představili jak tradiční představitelé, tak i několik nováčků. Zvlášť postavy tajemných podezřelých agentů v podání Daniela Skřipčáka či Mirka Vašíčka budily respekt už ze samotné podstaty. Pikantností letošní sezóny je i to, že sice nehraje Karla Kaločová, která se připravuje na operaci kolene, ale zato se v roli propadajícího septimána Roberta objevil její vnuk, Karel Skupník. Loňská "Zlá Kateřina" Gabina Vyková hraje nepořádnou služku, a loňský Lucenzio - Marek Suchý - zase neoblomného profesora biologie Trojku. Další hvězdy hostují z jiných souborů - Marek Sendecký v roli neschopného praktikanta Pecháčka a Šárka Janoutová v roli životem stíhané paní Kobkánové. 
 
Další představení se plánuje na 17. března a derniéra na 7.4. Rezervace míst a další informace najdete na stránkách 1.JDS
Za soubor 1.JDS Karel Franczyk