Výlet do Hrabyně 21.4. pro pěší i cyklisty

Připojte se k nám na výlet do Hrabyně, který se koná v sobotu 21. dubna pod názvem "Po stopách bojovníků za svobodu". Akce je věnována památce generálu Končickému a všem obětem války. Generál Končický byl mimo jiné také osvoboditelem Ostravy, Hrabůvky, Staré a Nové Bělé, Krmelína a Staré Vsi.

Pěší turisté mají možnost jít do Hrabyně ze zastávky MHD Zátiší a zvolit si jednu ze dvou tras. Kratší trasa měří 4, 5 km a vede po zelené turistické značce, delší trasa měří 9,5 km a vede po žluté turistické značce k údolí Ohrozimy a pak po červené do Hrabyně.

Strat ze Zátiší pro pěší je mezi 8–10 hod. Doprava z Hrabyně zpět na Zátiší je zajištěna. Účastníci akce mají vstup do muzea zdarma.

Pro cyklisty je naplánovaná trasa z Proskovic přes Polanku, Čavisov, Kyjovice a Josefovice, cca 27 km. Zpátky z Hrabyně pojedou cyklisté do Háje ve Slezsku, kde si udělají malou zastávku s občerstvením, a pak podél řeky Opavy a Odry zpět do Proskovic. Cesta zpět je o něco delší cca 35 km, ale pohodovější, vede na rozdíl od trasy do Hrabyně bez většího převýšení, téměř po rovině. Cyklisté tedy zdolají kolem 60 km.

Cyklisté odjíždějí v 9:15 hod od Karlova mostku v Proskovicích (na cyklostezce nedaleko Restaurace U Matěje).