První Jarkovská Divadelní Společnost

Milí příznivci divadla 1JDS v Proskovicích

Od září zkoušíme a připravujeme novou hru. Půjde o hru R. Cooneyho s názvem „Tři a tři je pět“. Není velkým překvapením, že jde o volné pokračování hry „Jedna a jedna jsou tři“ stejného autora, která se hrává častěji a hrála se už před lety i v Proskovicích.

I proto jsme angažovali nového herce – Štěpána Rendlu, který hlavní postavu, taxikáře Johna Browna, už před kdysi hrál. Tentokrát půjde o to, jak si hlavní postavy příběhu s velmi netradičním pojetím manželství, povedou po bezmála dvaceti letech. Ale je třeba zdůraznit, že znalost prvního příběhu není vůbec podmínkou pro pochopení jeho pokračování. Jedná se o naprosto samostatný příběh a vychutná si ho každý. Není snad třeba zdůrazňovat, že jde o situační a konverzační komedii z prostředí současného Londýna s typickým anglickým humorem a ironií.

V dalších rolích vystoupí tradiční herci 1JDS. Renáta Skupníková a Jana Mischingerová jako tolerantní manželky, Dan Skřipčák jako volnomyšlenkář Stanley a Mirek Vašíček jako jeho poněkud zmatený a sklerotický otec. Důležitými prvky příběhu jsou dospívající děti, které zahrají Filip Rada známý již z minulé sezóny a nově taky Terka Rendlová, která vlastně bude hrát tak trochu sama sebe.

Zkoušení probíhá intenzívně dva krát do týdne, ale vzhledem k náročnosti nastudování je premiéra odhadována na období předjaří, tedy někdy koncem února  či začátkem března. Hrát tuto hru bychom ale chtěli i celou příští sezónu.

Režisérem představení je Petr Rada, který již v 1JDS Cooneyhokomedie jednou velmi úspěšně režíroval (Prachy) a jednou spolurežíroval (Manželka po čtyřicítce), takže by se dalo říci, že šlo o sázku na jistotu.

Divadelní soubor „1. Jarkovská divadelní společnost“ funguje už dvacátým rokem v rámci TJ Sokol Proskovice a všichni si přejeme toto jubileum náležitě oslavit. Proto připravujeme při premiéře i doprovodný program a možná nějaké to překvapení.

Ochotnické divadlo Tělocvičné jednoty Sokol Ostrava - Proskovice bylo založeno v roce 2003 a působí v rámci T. J. Sokol Ostrava-Proskovice. Každý rok nastuduje a představí novou hru. Webové stránky divadla procházejí rekonstrukcí.

Kontaktní osoba: Karel Franczyk