Stolní tenis

Stolní tenis - mladší a starší žačky a žáci

Trénik pod vedením Martina Kunze a Víti Adámka probíhá každý týden:

ve středu  16:30 - 18:00 a v pátek   16:30 - 18:00 od září do května

Stolní tenis - dospělí

Stolní tenisté se scházejí každý týden ve středu  a v pátek od 18:00 do 20:00 hod.

Rádi přivítáme další nové zájemce z řad dětí i dospělých!

Kontaktní osoba: Martin Kunz  tel.603 466 172

Něco z historie:

Dne 30. září 2011 sehrálo proskovické družstvo stolního  tenisu první mistrovské utkání po dvaceti letech. Tradice byla obnovena v rámci  Městského přeboru IV. třídy v zápase proti Svinovu.Hráče ve složení René Frais, Marek Kunz, Roman Kozár, Jiří  Žídek a Veronika Kadlecová vedl Rudolf Borovec.

Oddíl navázal na aktivitu, která měla počátek v roce 1979.  Po deseti soutěžních sezónách (1981-1991, 8 registrovaných žáků a 6 dospělých)  ale oddíl tuto činnost ukončil. Nastal fatální úbytek hráčů z nejrůznějších  důvodů - odstěhování, studia, pracovní povinnosti, zdravotní problémy ...  Městský přebor vyžaduje minimálně šest registrovaných hráčů a ty jsme už tehdy  neměli...

Tradice byla po dlouhá léta udržována alespoň prostřednictvím  Vánočních nebo Velikonočních turnajů, avšak po návratu Martina Kunze do  Proskovic začali pod jeho vedením v roce 2010 znovu hrát především žáci. A  za nimi začali docházet do sokolovny i dospělí. Oddíl byl obnoven, má stanovený  počet registrovaných hráčů, podmínky, systém a samozřejmě potenciál a  perspektivu.

Karel Sýkora (upraveno)

V ligové sezóně 2014/2015 vyslal TJ Sokol Ostrava - Proskovice do ligových soutěží dvě mužstva.