Vzpomínková cyklojízda 2022

03.10.2022 14:00

Dne 1.10.2022 se uskutečnila pod patronací TJ Sokol Proskovice vzpomínková cyklojízda (1942-2022) jako pietní akce k 80. výročí gilotinování krajského velení Obrany národa 24. září 1942 včetně našich Sokolů a občanů Proskovic Matěje a Koutného. I když počasí předchozích dnů cyklovýletům nepřálo, v sobotu byly povětrnostní podmínky přijatelné. Cyklojízdy se nakonec zúčastnili 4 cyklisté z TJ Sokol Proskovice a 3 cyklisté z TJ Sokol Výškovice. Vyjížděli jsme z Proskovic a postupně jsme navštívili památníky osvobození v Proskovicích , po cyklotrase dále památník ve Výškovicích, přes Bělský les památník ve Staré Bělé Na Zámčiskách, poté památník v Nové Bělé, památník v Krmelině, před zastávkou u památníku v Brušperku jsme si  udělali malé posezení s občerstvením v hospůdce na brušperské přehradě, následovala cesta  po cyklotrase kolem Ondřejnice k památníku ve Staré Vsi n.O. a posledním navštíveným památníkem byl památník v Košatce. U  jednotlivých památníků,  na kterých byla jména obranářů a Sokolů vězněných a umučených, jsme pořizovali nezbytnou fotodokumentaci pro sokolskou kroniku. Poté následoval návrat do Proskovic, kde jsme si při loučení řekli, že příští rok bychom akci rádi zopakovali a snad by mohla vzniknout nová tradice.

Cyklojízdám zdar.

Martin Kunz